Nytårstræning

Kom og sig godt nytår – nytårsaftens dag kl. 10:30.

Lørdag den 31. december kl. 10:30 inviteres alle klubbens medlemmer til fællestræning. Stedet er Louisenhøj på Torneværksvej 20.

Vi starter med let fælles opvarmning og derefter en løbetur, som man selv bestemmer. Kl. 11:15 er der så champagne og lidt kransekage til alle og tid til at ønske hinanden godt nytår. Er du mere til sodavand, så er der også det. Og varm the.

For jer der ikke vil løbetræne, byder klubben på en kop kaffe mens de andre træner.

For at deltage den 31. december skal jeg have en tilmelding. Så jeg ved nogenlunde hvor meget boblevand og kransekage der skal indkøbes. Du kan tilmelde dig herunder. Tilmeldingen skal være mig i hænde senest 30. kl. 14:00.

Det er også muligt at deltage hvis man ikke er medlem af Viking Atletik – det koster så 20 kr. der dækker omkostningerne (beløbet opkræves ikke).

 

Tilmelding til Nytårstræning 31/12

Skriv samlet antal

Del denne side

Følg Etape Bornholm