Halloweenløb - et hyggeligt løb i faklernes skær
Onsdag den 18. oktober kl. 19:00 - Halloween/nat løb for børn og voksne
Løbet afvikles med start på Rønne Torv. Der løbes i gågaden, den gamle bydel og gennem smalle passager og bygninger.
Se en lille video her
Du bestemmer selv om du vil løbe en eller to omgange af 2,9 km. Du skal være i mål kl.20:00
Halloween / Natløb: 2,9 eller 5,8 km hvor alle kan deltage. Du løber 1 eller 2 runder.
Underlaget er varieret med fortove, brosten og asfalt. Der løbes gennem bygninger !
Dette får du:
- En sjov oplevelse
- Frugt fra Nordea
- Halv liter flaskevand fra Nordea
- Mange lodtrækningspræmier
Der er ingen klasseopdeling, ingen tidtagning, da løbet er rent motionsløb. Ingen præmier til vinderne, kun lodtrækning
Alle der løber med rundt på ruten og i mål, skal være tilmeldt. Løbet er åbent for både voksne og børn.
Det kan betale sig at tilmelde sig på forhånd, Prisen ved fortilmelding er 50 kr. Tilmelding på dagen koster 60 kr.
Pris ved fortilmelding senest den 17. okt. kl. 23:00
TILMELDINGEN
Du kan tilmelde dig i Sportmaster på Store Torv indtil kl. 12 onsdag (på løbsdagen). ÅBEN
På dagen:
Du kan tilmelde dig på Rønne Torv fra kl. 12 - 17 (foran musik huset).
Fra kl. 17:00 tilmelder du dig i Nordea (Kom i god tid).
Onlinetilmelding LUKKET - Nu kun muligt at tilmelde sig manuelt ved fremmøde.
ALLE DER GÅR/LØBER MED PÅ RUTEN SKAL VÆRE TILMELDT LØBET !
Afhentning af startnumre for onlinetilmeldte sker på Store Torv på løbsdagen fra kl. 12:00. Afhentning skal være sket kl. 18:40 - kom i god tid. Der oplyses startnummer som hænger på oversigten foran vognen.
Er du tilmeldt i Sportmaster eller hos Viking Atletik, er du klar til start, da du har dit startnummer. Du møder bare op i god tid og løber med.
BEMÆRK - Al tilmelding er bindende. Startgebyr tilbagebetales ikke ved afbud. I tilfælde af aflysning grundet Force Majeure vil startretten automatisk blive overflyttet til næste års deltagelse.
Plakat downloades her
BEMÆRK:
- Tilmelding på dagen sker i Nordea på Store Torv
- Online tilmeldte (altså tilmeldte på forhånd) henter startnummer ved startstedet på Store Torv fra kl. 12
Opdateres manuelt....
Senest opdateret den 18. oktober kl. 07:29
Mangler registrering fra Sportmaster tirsdag.
Vær opmærksom på, at startnumre er tildelt i den rækkefølge, som deltagerne er tilmeldt. Så er I tilmeldt samlet, så er startnumrene formentlig fortløbende.
Nummeret hentes på Store Torv ved startstedet fra kl. 12:00 onsdag. Du oplyser bare startnummeret, hvorefter det udleveres.
394 | Adrian Rømer Sprange | Humlebæk |
591 | Agnes Pedersen | Roskilde |
110 | Aina Victoria Nguyen | Rønne |
595 | Aiya Sia Dam | Viking Atletik |
541 | Alana Lorentzen | Rønne |
204 | Alberte Larsen | Rønne |
442 | Alex Olsen | Viking |
372 | Alexander Beyer | Gadstrup |
413 | Alexander Marker | Rønne |
140 | Alexander Petersson | |
396 | Alexander Schou kristiansen | Rønne |
526 | Alexander Skov-Hansen | Designa Bornholm |
577 | Alfred Linus Skram Andersen | Rønne |
502 | Alma H. Gebhardt | Viking |
383 | Alma Rømer Sprange | Humlebæk |
128 | Alva Nielsen | Rønne |
594 | Amanda Cifci | Rønne |
493 | Amy Johansen | Rønne |
559 | Anders Christensen | Kirkevej |
151 | Andrea Müller-Nielsen | Rønne |
177 | Andrea Wridt Hansen | |
28 | Andreas | Rønne Privatskole |
578 | Andreas Andersen | Rønne |
438 | Andreas Holger | Peterskolen |
197 | Andreas Predbjørn Honore | Næstved |
540 | Andreas Rokkedal | Frederiksberg |
104 | Anette Mejlvang | Rønne |
471 | Anja Lind Rasmussen | Viking |
179 | Anja Wridt Hansen | |
13 | Anna | Rønne Privatskole |
517 | Anna Skov Jensen | København |
420 | Anna Sørensen | Viking atletik |
505 | Ann-Cathrin Hulgaard | TIF |
89 | Ann-Doritt Petersen | Viking Atletik |
165 | Anne- Katrine Rgnarsson | Årsballe |
607 | Anne Reinfeldt | Rønne |
527 | Anne Stolpe | Tåsinge |
156 | Anne-Katrine | |
500 | Anne-Lise von Syberg Rasmussen | Rønne |
174 | Annika kofoed | |
109 | Arisa Prestat | Rønne |
592 | Ariya Cifci | Rønne |
36 | Arthr | Rønne Privatskole |
522 | Asbjørn Andersen | København |
134 | Ask Hoct Kercza | Rønne Privatskole |
208 | Aske Laier Andersen | |
82 | Asta Goertz Olsen | Rønne Privatskole |
86 | Asta Goertz Olsen | Rønne |
563 | Astrid Holst Christensen | Kirkevej |
402 | August Volmer Riis Nielsen | Rønne |
79 | Augusta | Rønne Privatskole |
47 | Aya | Rønne Privatskole |
58 | Aya | Rønne Privatskole |
501 | Balthazar | Viking |
587 | Bastian Kampmann Andersen | Valby |
599 | Benjamin Schou | Rønne |
524 | Benny Skov-Hansen | Designa Bornholm |
114 | Benny Svensson | Åkirkeby |
476 | Bettina Dam | Rønne |
507 | Bettina Jensen | |
360 | Birgitte Ekstrøm | Nyvest |
521 | Bitten Skov-Hansen | Designa Bornholm |
567 | Brian Steinlein | Rønne |
362 | Camilla A. Bek Havsholm | Vestermarie |
581 | Camilla vibe-petersen | Viking atletik |
417 | Carl Egesholm | Præstø |
19 | Carla | Rønne Privatskole |
159 | Carla Sophie Sommer | |
48 | Caroline | Rønne Privatskole |
487 | Carsten Pinnerup | Århus |
518 | Carsten Skov Jensen | Fløng |
403 | Casper Pihl Nielsen | Rønne |
126 | Cecilie Statager | Rønne |
6 | Charley Bek Havsholm | Vestermarie |
534 | Charlie Wolffbrandt | København V |
446 | Christian wiwel | |
463 | Christie Kjøller | |
55 | Christine | Rønne Privatskole |
150 | Christine | |
558 | Christoffer Andersen | viking |
357 | Cilja Nørskov | Rødovre |
201 | Clara Blom | Blommerne |
146 | Clara Munch Larsen | |
405 | Clara Munch Larsen | Viking atletik |
53 | Claus | Rønne Privatskole |
415 | Claus Marker | Rønne |
535 | Claus Peter Christiansen | Rønne |
512 | Cornelia Barslund | Svaneke |
149 | Daniel | |
510 | Daniel Barslund | Svaneke |
50 | Daniella | Rønne Privatskole |
87 | Dante Goertz Olsen | Viking Atletik |
38 | Dean | Rønne Privatskole |
105 | Demon Kornum | Rønne |
84 | Dennis | Rønne Privatskole |
33 | Dennis | Rønne Privatskole |
192 | Dennis Boldemann | København |
379 | Dennis Christensen | |
44 | Dina | Rønne Privatskole |
441 | Dirch Olsen | Viking |
Dit navn | Din klub/by eller lign. | |
182 | Ditte Funch | |
112 | Ditte Hansen | TIF |
480 | Ditte Pettersson | Rønne |
101 | Dmitri Glitzky | |
138 | Dorte Petersson | |
406 | Edita Salihovic | Viking |
74 | Edith | Rønne Privatskole |
477 | Edith Huth Pettersson | Rønne |
14 | Elba | Rønne Privatskole |
601 | Elias Schou | Rønne |
209 | Elin Lainer - Andersen | |
443 | Elisabeth wiwel | |
184 | Elise Ipsen | |
206 | Ella Lyster | |
426 | Ella sonne møller Hansen | Rønne |
590 | Ellen Pedersen | Roskilde |
111 | Emi Lehrmann Prestat | Rønne |
445 | Emil wiwel | |
118 | Emma Brandstrup | |
382 | Emma Rømer Clausen | Humlebæk |
503 | Emma Sjøberg Wolff | Aarhus 1900 |
378 | Esben Christensen | |
573 | Eske Brehm Larsen | FA2000 |
513 | Eskild Feldfos | Frederiksberg |
183 | Estella | |
171 | Ethan Bohn | Rønne |
514 | Eyvind Feldfos | Frederiksberg |
435 | Felix Dam Kristoffersen | |
454 | Felix Helby Olsen | Hasle |
157 | Felix Sommer | |
519 | Fenja Skov Pihl | København |
555 | Filippa Lind Oldenburg | Frederiksberg |
49 | Fiona | Rønne Privatskole |
418 | Flemming Egesholm | Præstø |
499 | Flemming von Syberg Rasmussen | Rønne |
29 | Flora | Rønne Privatskole |
468 | Florian Gøssler Johansen | 8680 Ry |
130 | Francesca Crouch | Lyngby |
31 | Frank | Rønne Privatskole |
141 | Frank Petersson | |
75 | Frederik | Rønne Privatskole |
529 | Frederik Liniger Stolpe | Tåsinge |
609 | Frederik Reinfeldt | Rønne |
575 | Frédérique Bellec | |
366 | Frida Hjøllund | Nexø |
538 | Frida Rokkedal | Frederiksberg |
125 | Gabi Christensen | Rønne |
139 | Gitte Petersson | |
613 | Hannah My Kromann Jensen | |
188 | Hanne Jokumsen | Odense |
491 | Hans Jessen | Hvalsø |
61 | Harald | Rønne Privatskole |
455 | Hector Helby Olsen | Hasle |
129 | Helene Nielsen | Rønne |
531 | Henrik Stolpe | Tåsinge |
52 | Hjalte | Rønne Privatskole |
361 | Holger Ekstrøm | Vanløse |
612 | Hugo Nord Kromann Jensen | |
168 | Ida Hansen | Årsballe |
490 | Inger Jessen | Hvalsø |
478 | Ingrid Huth Pettersson | Rønne |
160 | Isabella | |
124 | Isabella Christensen | Rønne |
569 | Isabella kragbæk | Smørum |
3 | Isabella Mina Graumann | Rønne |
525 | Isabella Skov-Hansen | Designa Bornholm |
584 | Isabella vibe-petersen | Hasle |
117 | Isak Askenstrøm | |
582 | Jacob Ovesen | Hasle if |
479 | Jacob Pettersson | Rønne |
597 | Jacques Dam | Rønne |
481 | Jakob Hyllegaard | Bagsværd AC |
571 | Jan Kragbæk | Rønne |
107 | Jan Larsen | Crossfit Bornholm |
108 | Jan Larsen | Crossfit Bornholm |
1 | Jane Jørgensen | Viking Atletik |
72 | Jane Jørgensen | Rønne Privatskole |
131 | Jane Wickmann | Birkerød |
119 | Janni Jacobsen | |
492 | Janni Johansen | Rønne |
64 | Jannie | Rønne Privatskole |
602 | Jannie Schou | Rønne |
25 | Jenni | Rønne Privatskole |
76 | Jens Christian | Rønne Privatskole |
353 | Jesper Nielsen | Brøndby |
557 | Jesper Oldenburg | Frederiksberg |
123 | Jimmi Boye Jensen | |
431 | Joachim Hansen | Rønne |
68 | Johan | Rønne Privatskole |
142 | Johan Gregersen | Ringsted |
497 | johannes sode medom | København |
409 | Johnny Skram | Nyvest |
436 | Jonas Hansen | Super phun thymes |
8 | Jonas L.F. Sønnichsen | |
542 | Jonas Lorentzen | Rønne |
469 | Jonathan Gøssler Johansen | 8680 Ry |
483 | Josefin Hyllegaard | Bagsværd AC |
453 | Josefine Helby Olsen | Hasle |
121 | Josephine Beyer Munch | |
80 | Juliane | Rønne Privatskole |
352 | Julie Joy Nielsen | Brøndby |
145 | Julius Mortensen | Ringsted |
397 | Jørgen | Aalestrup |
122 | Kalle Boye Jensen | |
553 | Kalle Tauber | Stenløse |
434 | Kamilla Dam | |
504 | Kara H. Gebhardt | Viking |
515 | Karen Sophie Skov Drewsen | Mørkøv |
605 | Karin Hattesen | Rønne |
458 | Karin Rasch | Rønne |
205 | Karina Andersen | Rønne |
32 | Karl | Rønne Privatskole |
450 | Karl Dorn-Rasmussen | Øster Sømarken |
115 | Karl Svensson | Åkirkeby |
377 | Karl_emil Brendes Mikelsen | Brendes |
51 | Karla | Rønne Privatskole |
489 | Kasper Pinnerup | Århus |
550 | Kathrine Engell | Team Gazelle |
470 | Katrine Jensen | Rønne |
579 | Katrine Karoline Johanne Rask Hansen | Østerbro |
404 | Katrine Riis | Rønne |
465 | Kaya Kjøller | |
85 | Kenneth Rømer Olsen | Viking Atletik |
39 | Kirsten | Rønne Privatskole |
11 | Kirsten L.F. Sønnichsen | |
561 | Klara Holst Christensen | Kirkevej |
67 | Klaus | Rønne Privatskole |
401 | Klaus Elleby Larsen | Rønne |
482 | Koraline Hyllegaard | Bagsværd AC |
170 | Kristian Bohn | Rønne |
395 | Kylie Hansen | Viking Atletik |
606 | Lars Hattesen | Rønne |
467 | Lars Johansen | 8680 Ry |
21 | Lasse | Rønne Privatskole |
186 | Lasse Jokumsen | Odense |
57 | Lauge | Rønne Privatskole |
185 | Lauge | København |
202 | Lauge Blom Kofod | Blommerne |
196 | Lauge Predbjørn Nielsen | Næstved |
528 | Laura Liniger Stolpe | Tåsinge |
495 | Laura Vibe Sode | Rønne |
161 | Laurits | |
10 | Lauritz L.F. Sønnicksen | |
69 | Lea | Rønne Privatskole |
200 | Leia Blom | Blommerne |
364 | Leonora Walbom | Rønne |
398 | Line Juhl | Allinge |
90 | Lise Rasmussen | |
12 | Liselote Borup | Viking Atletik |
433 | Lise-Lotte Hyllegaard | Bagsværd atletik klub |
22 | Liva | Rønne Privatskole |
155 | Liva | |
473 | Liva Lind Rasmussen | Viking |
54 | Loui | Rønne Privatskole |
425 | Louise møller larsen | Rønne |
547 | Louise Ramstrup | Viking |
363 | Louise Walbom | Rønne |
56 | Lucas | Rønne Privatskole |
78 | Ludvig | Rønne Privatskole |
153 | Luise Müller | Rønne |
430 | Lukas Frederiksen | Viking |
152 | Lukas Müller-Nielsen | Rønne |
26 | Lærke | Rønne Privatskole |
381 | Lærke Juul Christensen | Rønne |
600 | Lærke Schou | Rønne |
610 | Mads Kromann Jensen | |
589 | Mads Pedersen | Roskilde |
466 | Magne Kjøller | |
73 | Magnus | Rønne Privatskole |
162 | Magnus | |
508 | Magnus jensen | Rønne |
520 | Magnus Skov Drewsen | Mørkøv |
498 | magnus thorø | rønne |
187 | Maiona Johansen | Odense |
175 | Maise Pedersen | |
65 | Maja | Rønne Privatskole |
585 | Maja Rohde | Hasle |
485 | Majken den Engelsman Jensen | Aarhus |
166 | Majken Legarth | Årsballe |
191 | Majse Johansen | Odense |
144 | Malaika Gapell | Ringsted |
133 | Malene Corlin | Rønne |
143 | Malou Løfgren | Ringsted |
176 | Malou Pedersen | Nylars |
460 | Malou Rasch | Rønne |
603 | Malte Madsen | Rønne |
459 | Malte Rasch | Rønne |
369 | Margit Kjøller | viking atletik |
35 | Maria | Rønne Privatskole |
598 | Maria Camilla Dam | Rønne |
447 | Maria Dorn-Rasmussen | Øster Sømarken |
509 | Maria Haugaard Barslund | Svaneke |
560 | Maria Holst | Kirkevej |
604 | Maria Madsen | Rønne |
198 | Maria Predbjørn Nielsen | Næstved |
486 | Marianne | Århus |
375 | Marius Sommer | Nexø |
484 | Marja den Engelsman | Hobro |
494 | martin pihl sode | rønne |
373 | Mathias Beyer | Gadstrup |
552 | Mathias Tauber | Stenløse |
59 | Mathilde | Rønne Privatskole |
428 | Mathilde sonne møller Hansen | Rønne |
63 | Melia | Rønne Privatskole |
190 | Mette Johansen | Odense |
41 | Mia | Rønne Privatskole |
399 | Mia Juhl Kronow | Allinge |
411 | Michael ovesen | Viking atletik |
516 | Mick Skov Drewsen | Mørkøv |
199 | Mie Blom | Blommerne |
37 | Mikael | Rønne Privatskole |
62 | Mikael | Rønne Privatskole |
548 | Mikkel Ramstrup | Viking |
474 | Milas Lind Rasmussen | Viking |
461 | Milas Rasch | Rønne |
532 | Mille Liniger Stolpe | Tåsinge |
554 | Mille Sevel Karlberg | Hasle |
596 | Milo Anton Dam | Rønne |
408 | Minella salihovic | Rønne |
549 | Mira Andersen | Rønne |
359 | Miriam Asvarisch | Viking Atletik |
368 | Miriam Hjøllund | Nexø |
496 | miriam sode medom | København |
102 | Mischa Glitzky | |
432 | Mollie Birk Lundberg | Rønne |
551 | Molly Mahler | Rønne |
30 | Morten | Rønne Privatskole |
506 | Morten H. Gebhardt | Viking |
437 | My Hjorth Hansen | Super phun thymes |
20 | Mynte | Rønne Privatskole |
410 | Nadia Juhl | Viking atletik |
18 | Nanna | Rønne Privatskole |
462 | Nanna | |
475 | Nanna Hørringsen | Rønne |
106 | Nanna Janke Jensen | Rønne |
365 | Nicholas Walbom | Rønne |
60 | Nick | Rønne Privatskole |
452 | Nicolai Helby Olsen | Hasle |
440 | Nicolai Jacobsen | Rønne |
464 | Niels Kjøller | |
358 | Niklas Nørskov | Rødovre |
24 | Nikoline | Rønne Privatskole |
154 | Nikoline Sógren | |
181 | Nikoline Viskum Rasmussen | |
46 | Nor Ejgil | Rønne Privatskole |
203 | Nora Blom Kofod | Blommerne |
132 | Nord Corlin | Rønne |
88 | Ofelia Larsen | |
66 | Oksanna | Rønne Privatskole |
423 | Olivia Boiken | Nyker |
158 | Olivia Sommer | |
113 | Olivia Warrer-Madsen | Rønne |
40 | Omega | Rønne Privatskole |
70 | Oskar | Rønne Privatskole |
449 | Otto Dorn-Rasmussen | Øster Sømarken |
164 | Otto Holm Harfeldt | |
421 | Patrick boiken | Nyker |
424 | Pelle Boiken | Nyker |
371 | Per Beyer Christensen | Gadstrup |
444 | Per Jessen | |
173 | Per V. Christensen | |
611 | Pernille Kromann Jensen | |
448 | Peter Dorn-Rasmussen | Øster Sømarken |
400 | Peter Kronow | Allinge |
207 | Poul Anker Lyster | |
194 | Randi Salling | København |
593 | Rasmus Clausen | Rønne |
137 | Rasmus Eskesen | |
172 | Rasmus V. Christensen | |
163 | Rene Skovgaard | |
356 | Rie Nørskov | Rødovre |
45 | Ronja | Rønne Privatskole |
17 | Rosa | Rønne Privatskole |
568 | Rosa steinlein | Team DaD |
533 | Sabine Wolffbrandt | København V |
451 | Sabrina Helby Olsen | Hasle |
407 | Samir Salihovic | Rønne |
562 | Selma Holst Christensen | Kirkevej |
376 | Sif Brendes Mikkelsen | Brendes |
546 | Sigga Bech Kragh | Hasle |
574 | Signe Brehm Larsen | FIF |
416 | Signe Egesholm | Præstø |
457 | Signe Elisabeth Scharling | Team Jessen |
488 | Signe Pinnerup | Århus |
180 | Sigrid Viskum Rasmussen | |
354 | Silke Nielsen | Brøndby |
565 | Silke Steinlein | Rønne |
189 | Simon Johansen | Odense |
427 | Simon sonne Hansen | Rønne |
564 | Simone Elia Kofoed Howardsen | DGI |
4 | Sine Graumann | Rønne |
588 | Sine Pedersen | Roskilde |
414 | Sofie Marker | Rønne |
566 | Sofie Steinlein | Rønne |
530 | Sofus Hansen | Gentofte |
419 | Sommer Sophia Egesholm | Præstø |
556 | Sophia Li d | Frederiksberg |
135 | Stefan Kercza | Viking |
9 | Stefanie L.F. Sønnicksen | |
167 | Steffen Hansne | Årsballe |
429 | Steven Frederiksen | Viking |
15 | Storm Corlin | Rønne Privatskole |
42 | Storm Emil | Rønne Privatskole |
103 | Susanne Jensen | Rønne |
374 | Susanne Sommer | Nexø |
43 | Søren | Rønne Privatskole |
456 | Søren Dyrlund Jessen | Team Jessen |
539 | Tanja Rokkedal | Frederiksberg |
169 | Then Aribbay | Rønne |
544 | Theo Seratski | Rønne |
523 | Theo Skov Drewsen | Mørkøv |
147 | Theodor | |
16 | Thomas | Rønne Privatskole |
7 | Thomas Bek Havsholm | Vestermarie |
2 | Thomas Jørgensen | Viking Atletik |
586 | Thomas Kampmann Olsen | Valby |
472 | Thomas Lind Rasmussen | Viking |
543 | Tina Seratski | Rønne |
116 | Tine Askensrøm | |
545 | Tine Bech Kragh | Hasle |
355 | Tino Nielsen | Brøndby |
77 | Trine Beyer Christensen | Rønne Privatskole |
370 | Trine Beyer Christensen | Gadstrup |
572 | Ulla Kragbæk | Rønne |
71 | Valdemar | Rønne Privatskole |
576 | Valdemar Hørringsen | |
570 | Valdemar Kragbæk | Smørum |
580 | Vega Le Rask Hansen | Østerbro |
23 | Vicki | Rønne Privatskole |
608 | Victor Reinfeldt | Rønne |
136 | Victoria Petersson | |
422 | Vigga K Hansen | Rønne |
81 | Vigga W | Rønne Privatskole |
195 | Vigga Predbjørn Nielsen | Næstved |
537 | Vigga Rokkedal | Frederiksberg |
83 | Viggo | Rønne Privatskole |
193 | Vilfred Salling | København |
34 | Vilhelm | Rønne Privatskole |
148 | Viola | |
536 | Vitus Peter Ipsen Christiansen | Rønne |
380 | Vivi Christensen | Rønne |
351 | Volkert Harms | Bad Oldesloe |
120 | Walther Beyer Munch | |
27 | Willaim | Rønne Privatskole |
127 | William Bach | Rønne |
439 | William Holger | Peterskolen |
412 | William Marker | Rønne |
583 | William vibe-petersen | Hasle |
367 | Wilma Hjøllund | Nexø |
178 | Wilmer wridt Hansen | |
511 | Zacharias Barslund | Svaneke |
Del denne side
Følg Etape Bornholm