Bisselineløbet

 

Bisselineløbet - et cykelmotionscykelløb for alle (m/k)

Bisseline- (kun for kvinder) og Bobbarrækusløbet (for mænd) kaldes i dag Bisselineløbet og er for både kvinder og mænd. Vi glæder os til at se dig:

Søndag den 16. juli 2023 kl. 09:00

Der er 4 ruter, at vælge imellem på henholdsvis 10, 25, 60 og 98 km.

Starten går  fra Louisenhøj (Torneværksvej 20, 3700 Rønne).

Alle ruter viser dig rundt i Bornholms skønne natur.

Der er mange flotte lodtrækningspræmier fra vores sponsorer.

 

Der er i høj grad lagt vægt på det sociale i løbet. Så hvad enten det er din kammerat/veninde, far/mor, søn/datter eller kollega du tager med, er der lagt op til en rigtig hyggelig tur.

 

Priser for at cykle med:

Indtil 15. juli kl. 23:59

98 km - 100 kr.   (start kl. 09:00)
60 km - 50 kr.     (start kl. 09:45)
25 km - 35 kr.     
(start kl. 10:30)
10 km - 35 kr.     (start kl. 11:15)

Derefter er tilmelding kun mulig på dagen

98 Km - 115 kr
60 km - 65 kr.
25 km - 50 kr.
10 km - 50 kr

   

Sidste frist for fortilmelding (online) er den 16. juli kl. 23:59 

 

Der er ikke ekstra gebyrer på onlinetilmelding. Husk at afslutte ved at gå i kurven og gennemføre betalingen... 

Dit startnummer kan afhentes på startstedet.

Nummerudlevering kan ske på dagen på startstedet fra kl. 8.00 og indtil 15 min. før start.

På dagen kan der eftertilmeldes indtil 15. min. før start

Du kan få yderligere info ved at kontakte:cykelmygmaiken@gmail.com

BEMÆRK - Al tilmelding er bindende. Startgebyr tilbagebetales ikke ved afbud. I tilfælde af aflysning grundet Force Majeure vil startretten automatisk blive overflyttet til næste års deltagelse. 

Arrangør er Viking Atletik - Cykeludvalget 

 

 Bestil en pakkerejse. Rejse og ophold på en gang:

 

 

 

Deltagere 2022

Listen opdateret den 17. juli kl. 17:30

 

  Type Dit fornavn Dit efternavn Fødeår Din klub, by eller lign. 
1 98 km. Andreas Westh 1994 BCC
2 98 km. Benny  Svensson 1978 Aakirkeby 
3 98 km. Bjarne Kruse 1957 Rønne
4 98 km. Bjarne Vejdiksen 1958 Team Børn Unge og Sorg Bornholm
5 98 km. Brian Henriksen 1979 Åkirkeby
6 98 km. Dion Thomsen 1963 BCC
7 98 km. Else  Færge 1966 Team Børn Unge og sorg
8 98 km. Emil Toudal 1996 København S
9 98 km. Erik Jørgensen 1948 Team Børn Unge og Sorg Bornholm
10 98 km. Flemming Hansen 1961 Birkerød Cykelklub
11 98 km. Hans Buchwald 1954 Team Børn Unge og sorg
12 98 km. Hans Hansen 1960 BCC
13 98 km. Jacob Lund 1968 Tejn CC
14 98 km. Jan Søegaard Nielsen 1961 Team Børn og Unge
15 98 km. Jim  Sommer 1963 TejnCC
16 98 km. Julius Schwager 1974 Dortmund 
17 98 km. Kathrine Madsen 2001 København S
18 98 km. Kim Kofoed 1958 team Børn, Unge & Sorg
19 98 km. Kim-Ole Poss  Jensen 1974 Bornholms efterskole
20 98 km. Kurt Sonne Hansen 1944 BCC
21 98 km. Lars Poulsen  1973  
22 98 km. Leif Madsen 1962 Viking-atletik
23 98 km. Lone Pedersen 1966 Team Børn unge og sorg
24 98 km. Mads Groth 1991 Enola Studios Svendborg
25 98 km. Orla  Pedersen 1962 Team Børn Unge & Sorg
26 98 km. Patrick  Lykkegaard 1959 Nærum
27 98 km. Peer Olsen 1958 BCC
28 98 km. Peter Klitten 1972 Viking Atletik
29 98 km. Pia Egeberg 1979 BCC 
30 98 km. Poul Anker Sonne 1961 Taem Børn Unge og Sorg Bornholm
31 98 km. Simon Dam-Hansen 1994 RØNNE
32 98 km. Steffen Mauritsen 1965 Fl. Svendsen VVS
33 98 km. Steffen Andersen 1972 Tejn CC
34 98 km. Søren Bregendorf 1988 Rønne
35 98 km. Søren Tøstesen 1968 København NV
36 98 km. Søren Nexø Jensen 1958 NMCC
37 98 km. Thorkild  Pihl  1965 Rcb 
38 98 km. Tom Andersen 1967 PL Beton
           
           
50 60 km. Allan Smidt  Jensen  1974 Viking
51 60 km. Andre  Pedersen 1969  
52 60 km. Ane Falk 1975 Wellness Club
53 60 km. Ann-Cathrin  Hulgaard 1979 TIF
54 60 km. Benny Mieritz 1954 NMCC
55 60 km. Bentmikal Hansen 110560 RØNNE
56 60 km. Birthe Knudsen 2303 Snogebæk
57 60 km. Bjørn Nielsen 1972 Hasle
58 60 km. Carsten Bjørklund 1965 Viking Atletik
59 60 km. Claus  Clausen 1963 Viking Atletik
60 60 km. Ditte Hansen 1988
61 60 km. Ella Clausen 1977 København NV
62 60 km. Finn Grønnegaard 1949 Viking Atletik
63 60 km. Finn Svendsen 1954 Rønne
64 60 km. Flemming Andersen 1955 NMCC. Nexø
65 60 km. Frank Wendorff 1959 Hamburg/ Tyskland
66 60 km. Gustav  Pihl 1955 LENE'S DRENGE 
67 60 km. Hans Jørgen  JOHANSEN 1948 NMCC
68 60 km. Heidi Gravers  1972 Viking Atletik 
69 60 km. Henrik Myhre 1956 Nexø
70 60 km. Jakob Jørgensen 1986 Bornholms Efterskole
71 60 km. Jakob Vestergaard 1966 Tejn IF
72 60 km. Jens Kurt  Andersen  1955 Iam, Ikast 
73 60 km. Jesper Almeborg 1972  
74 60 km. Joanne Folkmann Poulsen 1984 NMCC
75 60 km. Jógvan Í lon 2008 Rønne
76 60 km. Jógvan Í lon 2008 Rønne
77 60 km. John Hansen 1954 Rønne
78 60 km. John Børgesen 1950 NMCC
79 60 km. Jonas  Haagensen  1989  
80 60 km. Jørgen Kirkeby 1963 Viking
81 60 km. Jørn Ole Pedersen 1964 BCC
82 60 km. Keld Madsen 1959 Viking Atletik
83 60 km. Kenn-Otto Nielsen 1971  
84 60 km. Lars Sonne 1976 BCC
85 60 km. Lene Keil 1964 Lenes drenge
86 60 km. Marianne Tang  Seerup  1973 Viking
87 60 km. Martin Kjeldsen 1980 BCC
88 60 km. Miriam Asvarisch 1951 Viking Atletik 
89 60 km. Mogens Jørgensen 1955 Bornholms Efterskole
90 60 km. Nina Gjettermann 1971 BCC
91 60 km. Oscar Tøstesen 2007 København NV
92 60 km. Paul Børgesen 1954  
93 60 km. Peder Raarup Jensen 1991 Nørrebro Cykleklub
94 60 km. Sanne Honore 1962 Haslev cykelmotion
95 60 km. Sarah-Lena Anderson 1982 Viking Atletik
96 60 km. Steffen Pihl 1965 Viking
97 60 km. Søren Clausen 1982 Viking Atletik
98 60 km. Søren Nielsen 1961 Rønne
99 60 km. Teit  Honore 1960 Haslev cykel motion
100 60 km. Tommy Sode   RØNNE
101 60 km. Torsten Pedersen 1968 NMCC
102 60 km. Uno  Larsen 1946 BCF
           
           
125 25 km bent lund 1952 Viking Atletik
126 25 km Birger Kruse 1960 Rønne
127 25 km Else Mortensen 1948 Viking Atletik
128 25 km Erik Krogh hansen 1948 Viking Atletik
129 25 km Eske Brehm Larsen 2014 Frederiksberg
130 25 km Gunna Jensen 1958  
131 25 km Henrik Lund 1980 Nexø
132 25 km Ina Elgaard 1967 Tejn
133 25 km Jacob Larsen 1973 Frederiksberg
134 25 km Jacob Lund 2012 Nexø
135 25 km Jane Svensson 1971 Aakirkeby 
136 25 km Jens Ole Andersen 1962 Viking Atletik
137 25 km Jesper Hansen 1973 Østermarie
138 25 km Jim Jønsson 1956 Rønne
139 25 km John Zawada 2112 Rønne
140 25 km Karl Svensson 2012 Aakirkeby 
141 25 km kenn andersen 1959 bornholms kunstmuseum
142 25 km Lene Andersen 1963 Rønne
143 25 km Martin Christoffersen 1969  
144 25 km Micki  Olsson 1992 Rønne 
145 25 km Mikas Grønbech 2012 Nexø
146 25 km Nadia Juhl 1979 Viking
147 25 km Oliver  Olsson 1997 Rønne 
148 25 km Patrick  Olsson 1995 Rønne 
149 25 km Poul Sørensen 1948 Viking Atletik
150 25 km Sasja Marfelt 2007 Østermarie
151 25 km Sonja Christoffersen 1970 Viking
152 25 km Sven Jensen 1955  
           
           
165 10 km Dan Andersen 1978  
166 10 km Mads Andersen 2011  
167 10 km Mathias Andersen 2008 Rønne

Del denne side

Følg Etape Bornholm