Bisselineløbet og Bobbarækusløbet

Bisselineløbet - et motionscykelløb for kvinder  

Bobbarækusløbet - et motionscykelløb for mænd

 

Søndag den 15. juli kl. 09:00

Hvad enten du ønsker at deltage i Bisselineløbet eller Bobbarækusløbet, er arrangementet et motionsløb for kvinder/mænd i alle aldre.

Der er 4 ruter, at vælge imellem på henholdsvis 10, 25, 60 og 98 km.

Starten går  fra Louisenhøj (Torneværksvej 20, 3700 Rønne).

Alle ruter viser dig rundt i Bornholms skønne natur.

Der er mange flotte lodtrækningspræmier fra vores sponsorer.

Der er i høj grad lagt vægt på det sociale i løbet. Så hvad enten det er din kammerat/veninde, far/mor, søn/datter eller kollega du tager med, er der lagt op til en rigtig hyggelig tur.

Priser for at cykle med:

Indtil 14. juli kl. 16

98 km - 100 kr.   (start kl. 09:00)
60 km - 50 kr.     (start kl. 10:00)
25 km - 35 kr.     
(start kl. 11:00)
10 km - 25 kr.     (start kl. 12:00)

Derefter er tilmelding kun mulig på dagen

10 km - 40 kr.
25 km - 50 kr.
60 km - 65 kr.
98 Km - 115 kr

   

 Sidste frist for fortilmelding (online) er LØRDAG DEN 14. JULI KL. 22:00 (LUKKET - tilmelding mulig på startstedet)

Der er ikke ekstra gebyrer på onlinetilmelding. 

Dit startnummer kan afhentes på startstedet.

Nummerudlevering kan ske på dagen på startstedet fra kl. 8.00 og indtil 15 min. før start.

På dagen kan der eftertilmeldes indtil 15. min. før start

Du kan få yderligere info kontakte

e-mail cykelmygmaiken@gmail.com

 

Arrangør er Viking Atletik - Cykeludvalget 

 

 Bestil en pakkerejse. Rejse og ophold på en gang:

 

 

 

Deltagerliste
10 km Vitus Holm Cederborg Silkeborg 2012
10 km Britta Holm Cederborg Silkeborg 1973
25 km Gunna H. G. Jensen ISB 1958
25 km Sven E. H. Jensen Nyvest 1955
25 km Roar Jensen 1965
25 km Tonny Pedersen Viking 1978
25 km Hanne Vilhelmsen Nyker 1974
25 km Else Mortensen Viking Atletik 1948
25 km Poul Sørensen Viking Atletik 1948
25 km Lolita Svendsen motionist 1969
25 km Margit Kjøller viking atletik 1940
25 km Anja Christensen  Andet 1996
25 km Oscar Tøstesen København 2007
25 km Ludvig Holm Cederborg Silkeborg 2007
25 km Jens Skytte Nyker 1972
25 km Daniel Wagner Christensen 0 1989
60 km Natacha Christensen andet 1997
60 km Uno Larsen BCC 180946
60 km Peter Lundbye BCC 1955
60 km Henrik B Myhre nmcc 1956
60 km John Hansen Rønne 1954
60 km Gert Nøttrup NMCC 1948
60 km Kurt Nøttrup Slagelse 1979
60 km Hans Jørgen Johansen NMCC 1948
60 km Torben Ipsen Nyker 1978
60 km Søren Anker Andersen Svaneke 1961
60 km Claus Clausen Viking Atletik 1963
60 km Else Færge Viking Atletik 1966
60 km Erik Sjøberg  Viking Cycling  1946
60 km Finn Grønnegaard Viking Atletik 1949
60 km Lene Keil Viking 1964
60 km Hans Erik Sommer BHS 1941
60 km Stine Sommer BHS 1973
60 km Connie  westh  Bcc 1955
60 km Bodil nielsen Bcc 1949
60 km Orla Pedersen Cykelsnedker 62
60 km Johnny Bech Larsen PL Entreprise 1982
60 km Birgitte mortensen TCC 1968
60 km Jeppe Dahl  Team Bornholm Håndbold 2004
60 km Frank Dahl  Viking Atlektik 1976
60 km Anders Olin Rasmussen Team Himnerigesport 1973
60 km August Schmidt Team Himmerigesport 2003
60 km Jens Olin Rasmussen Team Himmerigesport 1947
60 km Jesper lund  Team kvart over 1977
60 km Peter kaltoft  Team kvart over 1979
60 km Gitte Marker Rønne 1978
60 km Flemming Pihl Åby 1963
60 km Jørgen Jacobsen Team Hasle Motion 49
60 km Steffen lystgaard Pihl Hasle 1965
60 km Agnete lystgaard Poulsen  Glostrup 1990
60 km Odin Stenberg Team Pilegård 1981
60 km Lars Bruun-Schmidt Team Hasle Motion 1963
60 km Mette Toftte Jørgensen  Rønne 2003
60 km Rebecca Andersen Klemensker 2003
60 km Grethe pihl Klemensker  1946
60 km Rune Nielsen  Rønne 1976
60 km Morten Handest Højer Sol over Tofte 1994
60 km Gitte Gildhoff Hasle 1969
60 km Flemming Gildhoff Hasle 1968
98 km Karsten Pedersen Team Fedebolle 1964
98 km Christina Jensen Sorø 1983
98 km Palle Fuglsang SGIF Motion 1967
98 km Erling Mogensen Ishøj Motion Cykel Club 1958
98 km Kristian Bendix Rundt med de ben  1983
98 km Kurt Sonne Hansen BCC 1944
98 km Lasse berghof Bcc 1984
98 km Jan Søegaard Nielsen BPI 1961
98 km Bertil Friese Bcc 1978
98 km Lasse Pedersen Bcc 1981
98 km Lehnart Falk Tejn Cykelklub 1950
98 km Jim Sommer BHS 1963
98 km Benjamin Sommer BHS 2005
98 km Bjarne Kruse BCC 1957
98 km Per Mortensen BCC 1969
98 km Jørgen Vedelsted Team Marmotte 1958
98 km Jesper Christensen Avanti 1958
98 km John Børgesen TIK, Taastrup 1950
98 km Martin Olesen NMCC 1977
98 km Tommy Mortensen Team Rynkeby 1963
98 km Lars Rosenbeck  KCCM  1973
98 km Søren Tøstesen København 1968
98 km Ella Clausen København 1977
98 km Christian Hamborg Hammy Corporations 1997
98 km Jacob Holm Cederborg Silkeborg 1974
98 km Kim Kofoed Bcc 1958
98 km Peer Olsen BCC 1958
98 km Tom Andersen Bornholms Cycle Club 1967
98 km Dion Thomsen BCC 1963
98 km Martin Hamborg Team WasteApp 1971
98 km Torben Vesth Rønne 1971
98 km Jacob Lund Team Bornholm 1968
98 km Finn Rasmussen viking 52
98 km Andreas Bøgsted-Møller  BCC 1975

 98 km        Bjørk Jørgensen                   BCC

Del denne side

Følg Etape Bornholm

This website has been developed on Bornholm using the open-source CMS Umbraco. Designed and implemented by Bergsbureau. Asbjørn Riis-Knudsen from JF Data tamed the beast and made the basic code-work.