Kalender

Her kan du se årskalenderen over O-løb. Vil du se der hvem der er banelægger og detaljer om de enkelte løb, så gå ind på den komplette liste via linket

Du kan tilmelde dig de enkelte løb her

Du kan også løbe med gæsteløber for 30 kr. pr. løb (kort), som betales ved fremmøde.

 

Kalender 2020 

- Det er vigtigt, på du tilmelder dig til orienteringsløbene. Ellers er der ikke kort klar til dig, når du op.

Du kan komme på særlig mailliste ved at sende en mail til kjeben@mail.dk, så du løbende får tilsendt nyheder om hvilke løb vi laver. 

Al tilmelding  til O-løb foregår her

O-TRACK, du kan se og de spor (O-track), der er lagt op, her 

 

2020

Dato Dato Kl. Løbstype Kort Mødested (Mødested) Mødested/adr. Banelægger / Resultat
             
19. jan. 08:45 Vinterlang 3 Styrkebjerg Vestlig P-plads Bolsterbjergvejen Grønnegaard, E.Hansen
26. jan. 09:45 Af O-løb 1 Rønne N. Grønne Ring Viking Atletik Torneværksvej 20 M.Jensen, Ann-Doritt P. 
9. feb. 08:45 Vinterlang 4 Varperne delte et frem noget Lille Myregårdsvej Lille Myregårdsvej JO. Marcher og FE Marcher
16. feb. 09:45 Af O-løb 2 Nexø P-Plads ved skolen Kong Gustavvej HJ Madsen, AB Møller
23. feb. 09:45 Af O-løb 3 Gudhjem Havnen (Havn) Ejnar Mik.vej P.Munch, T.Thøgersen
1. 08:45 Vinterlang 5 Rytterknægten Arboretet Segenvej Bendtsen og C.Andersen
8. 09:45 BY O-løb 4 Rønne C P-plads Torvet P-plads Torvet B og B. Christiansen
15. 08:45 BM Lang Paradisbakkerne Lisegård Lisegårdsvejen Kirkeby og Serup
22. 09:45 By O-løb 5 Svaneke S p-plads, havnen Østergade B.Christansen og Ann-Doritt
29. marts. 08:45 P-løb 1 Bastemose (Bastemose) Hareløkkerne Segenvej Asvarish og Wichman
5. apr. 09:00 Sommercup1 (Sommercup1) Rutsker Højlyng Rokkesten (Rokkesten) Slettevej M.Cordua, Kofod og Hansen
19. apr. 08:45 P-løb 2 Rø Plantage P-Plads Mortingevej Tom, F.Hansen, Stilling
25. apr 08:45 Sommercup2 (Sommercup2) Dueodde Stor P-plads Fyrvej Toudal og F. Hansen
10.maj 08:45 P-løb 3 Styrkebjerg P-Plads Åremyre Bolsterbjergvejen N.Pedersen SA. Kristoffersen (Kristoffersen)
17. maj 08:45 Sommercup 3 Vestermarie Plantage Grusgraven Glasvejen HJ Madsen og AB Møller
24. maj 08:45 P-løb 4 Blykobbe Sandegård Haslevej G.Pedersen, F. Dahl
14. jun 08:45 P-løb 5 Rytterknægten P-plads Lilleborg Segenvej Grønnegård og B.Christiansen
24. jun 09:45 By O-løb 5 Svaneke S p-plads, havnene Østergade B.Christansen og Ann-Doritt
12. juli 08:45 P-løb 1 Bastemose (Bastemose) Hareløkkerne Segenvej Asvarish og Wichman
             
9. aug. 08:45 P-løb 6 Rytterknægten P-plads Springbakkevejen HÅ Mortensen, Wichman
16. aug. 08:45 Sommercup4 Bastemose (Bastemose) Hareløkkerne Segenvej Thøgersen, JC Holm
30. aug. 08:45 P-løb 7 Hammeren (Hammeren) P-plads Sandlinjen M.Jensen, P. Munch
6. sep. 08:45 Sommercup 5 Blykobbe P-plads Havvej N.Pedersen, SA Kristoffersen
13. sep. 08:45 P-løb 8 Paradisbakkerne P-Plads  Oksemyrevejen F. og E.Hansen, C. Svendsen
27. sep. 08:45 BM Kort Styrkebjerg Østlig P-plads Bolsterbjergvejen C.Christensen, Funder, Brian
4. okt 08:45 P-løb 9 Soltslyngen Finnedalsvej Finnedalsvej KE Mortensen, O.Hansen
11. okt 08:45 P-løb 10 Varperne delte et frem noget Varperne delte et frem noget Ølenevej F.Hansen, JO Marcher
18. okt 09:00 BM Klassisk Rø Plantage Borgedalssøen Sigtevej Tom, Funder, FE Marcher
23. okt. 15:00 HO-sprint Allinge Af tilgår Tilgår (Tilgår)  
24. okt 11:30 Höst Åben Dueodde1/2 tilgår tilgår  
25. okt. 09:00 Höst Åben Rytterknægten tilgår tilgår  
8. nov. 08:45 Vinterlang 1 Bastemose (Bastemose) Chr. X vej Chr. X vej Bendtsen, C. Andersen
22. nov. 08:45 Vinterlang 2 Rønne Plantage P-Plads Åkirkebyvej B og KH Hansen
29. nov. 13:00 Juleløb (Juleløb) Dueodde Hammer Sirenevej 8 Jørgen Hammer
             
             
             

 

2019

 

Dato Dato Kl. Løbstype Kort Mødested (Mødested) Mødested/adr.  Banelægger / Resultat
2. dec. 13:00 Juleløb (Juleløb) Dueodde Dueodde Dueodde J.Hammer
20. jan. 08:45 Vinterlang 3 Paradisbakkerne P-plads Oksemyrevejen dagens e-række
27. jan. 09:45 Af O-løb 1 Åkirkeby Torvet Torvet dagens e-række
3. feb. 08:45 Vinterlang 4 Varperne delte et frem noget Ølenevej Ølenevej dagens e-række
17. feb. 09:45 Af O-løb 2 Nexø Torvet Torvet dagens e-række
24. feb. 09:45 Af O-løb 3 Gudhjem Havnen (Havn) Ejnar Mik.vej dagens e-række
3. 08:45 Vinterlang 5 Rytterknægten Lilleborg Segenvej dagens e-række
10. 09:45 Af O-løb 4 Svaneke Torvet Torvet dagens e-række
24. 08:45 BM Lang Blykobbe/Hasle L. Rosmandegård Haslevej dagens e-række
31. 09:45 Af O-løb 5 Rønne N/Grøn Ring Viking Atletik Torneværksvej  dagens e-række
7. apr. 08:45 P-løb 1 Styrkebjerg V. P-plads - Det er helt i dag, at vi har et godt flertal. dagens e-række
14. apr. 09:00 Sommercup1 (Sommercup1) Rutsker Højlyng Rokkesten (Rokkesten) Slettevej dagens e-række
28. apr. 08:45 P-løb 2 Slotslyngen Finnedalsvej Finnedalsvej dagens e-række
5. 08:45 Sommercup2 (Sommercup2) Dueodde Stor P-plads Fyrvej  dagens e-række
 12.maj 08:45 P-løb 3 Bastemose (Bastemose) Hareløkkerne Segenvej dagens e-række
2. 08:45 P-løb 4 Hammeren (Hammeren) P-Plads Sandlinjen dagens e-række
16. jun. 08:45 P-løb 5 Blykobbe (Blykobbe) Sandegård Haslevej dagens e-række
23. jun. 08:45 Sommercup3 Vestermarie Pl. Grusgraven Glasvejen dagens e-række
             
11. aug. 08:45 P-løb 6 Rytterknægten Arboretet Segenvej dagens e-række
18. aug. 08:45 P-løb 7 Rø Plantage Borgedalssøen Sigtevej dagens e-række
1. sep. 08:45 Sommercup4 Rutsker Højlyng Rokkestenen Slettevej dagens e-række
8. sep. 08:45 P-løb 8 Paradisbakkerne Lisegård Lisegårdsvejen dagens e-række
15. sep. 08:45 Sommercup5 Styrkebjerg P-Plads Åremyre Bolsterbjergvejen dagens e-række
29. sep. 08:45 BM Kort Bastemosen Chr. X vej Chr. X vej dagens e-række
 6. okt 08:45 P-løb 9 Varperne delte et frem noget Lil.Myregårdsvej Lil.Myregårdsvej dagens e-række
13. okt 08:45 P-løb 10 Hasle Lystskov P-Plads Havvej dagens e-række
 20. okt 09:00 BM Klassisk Slotslyngen Slotslyngvej Slotslyngvej dagens e-række
 25. okt. 15:00 HO-sprint Rønne By tilgår Tilgår (Tilgår) dagens e-række
 26. okt 11:30 Höst Åben Rø Plantage     dagens e-række
 27. okt. 09:00 Höst Åben Hammeren (Hammeren)     dagens e-række
10. nov. 08:45 Vinterlang 1 Rønne Pl/Onsbæk Rasteplads Sdr. Landevej 2D dagens e-række
24. nov. 08:45 Vinterlang 2 Bastemose (Bastemose) Hareløkkerne Segenvej  dagens e-række
 1. dec 13:00 Juleløb Dueodde Hammer Sirenevej 8 Jørgen Hammer
             
             
             

Del denne side

Følg Etape Bornholm

This website has been developed on Bornholm using the open-source CMS Umbraco. Designed and implemented by Bergsbureau. Asbjørn Riis-Knudsen from JF Data tamed the beast and made the basic code-work.