Fredensborgløbet

 Se flere billeder ved at trykke på hvid pil

Spar 20 % på din rejse med DAT - læs mere

 

Fredensborgløbet  
Søndag den 19. maj kl. 10.00


• 10.00: 5 km motionsløb 
• 10.45: 2,5 km børneløb (indtil 14 år)
 

 

Løbet afvikles med samlet start ved og omkring Hotel Fredensborg og Galløkken i Rønne syd. Underlaget er varieret, men mest asfalt. Ruterne er flade.  

 

Klasser voksne
Mænd og kvinder <17 år, 18-29 år, 30-39 år, 40-49 år og 50-59 år, 60 >.
Fødselsåret er afgørende

Klasser børn
Drenge og piger 0-8 år, 9-11 år og 12-14 år Fødselsåret er afgørende

Præmier
Der er et gavekort på 100 kr. til vinderen af hver klasse.  

• Chiptidtagning
• Væske + ½ liter flaskevand fra Rema1000
• Frugt fra Rema1000
• Fælles opvarmning
• Mange lodtrækningspræmier
• Præmier til de bedste i hver klasse    
• Løbet gennemføres med chip (nettotider).

 

Priser ved forhåndstilmelding
50 kr. : Motionsløb - 5 km 
25 kr. : Børn - 2,5 km


Forhåndstilmelding i Sportmaster - LUKKET


Forhåndstilmelding online - Viking Atletik. LUKKET

 

Tilmeldingen lukker lørdag kl. 18:00. Derefter er det kun muligt at tilmelde sig på dagen ved fremmøde. 


Al tilmelding er bindende. 

 

Priser ved tilmelding på dagen
På dagen kan du tilmelde dig på startstedet ved Hotel Fredensborg fra kl. 09.00   På startstedet kan du betale med Mobil pay.


60 kr. : 5 km motionsløb


30 kr. : 2,5 km børneløb

Tilmelding mulig på Startstedet

 

Bestil en pakkerejse. Rejse og ophold på en gang:

Foto Galleri
Resultatlister

Her kan du hente resultatlisten efter løbet - eller se de sidste års resultater.

 

Resultatliste 2019 - PDF her 

 

Resultatliste 2018 (PDF)

 

Resultatliste 2017 (PDF) 

 

Resultatliste 2016 (PDF)

 

 

Resultatliste 2015 (pdf)

 

Resultatliste 2014 (pdf)

 

Resultatliste 2013 (pdf)

 

Resultatliste 2012 (pdf)

 

Resultatliste 2011 (pdf)

 

Børnerute 2,5
Deltagere 2019
Startnr. fornavn Efternavn Årstal køn klub/by mv. Distance
641 Johannes B. Jessen 2006 m Strandløberne 2,5 km
642 Camilla Bendix 2006 k BFI 2,5 km
643 Natasja Bendix 2009 k BFI 2,5 km
644 Sigfús Bonderup 2009 m Listed 2,5 km
645 Freyja Bonderup 2012 k Listed 2,5 km
646 Lilja Bonderup 2006 k Listed 2,5 km
647 Rasmus Clausen 2013 m Knudsker 2,5 km
648 Arthur Elleby 2011 m Viking 2,5 km
649 Augusta Elleby 2014 k Viking 2,5 km
650 Dagmar Espersen 2007 k Strandløberne 2,5 km
651 Clara Espersen 2005 k Strandløberne 2,5 km
652 Frederikke Lindblad Jørgensen 2007 k Viking Atletik 2,5 km
653 Vela Augusta Kjeldsen 2011 k   2,5 km
654 Alexander Kristiansen 2010 m Viking rønne 2,5 km
655 Alexander Lind 2006 m Busene 2,5 km
656 Katrine Johanne Lind 2008 k Busene 2,5 km
657 Sofie Hedvig Lind 2010 k Busene 2,5 km
658 Viktor Mattebjerg 2010 m Strandløber Børn 2,5 km
659 Adam Fruergaard Nissen 2009 m Svaneke 2,5 km
660 Dina Fruergaard Nissen 2012 k Svaneke 2,5 km
661 Daniel Fruergaard Nissen 2014 m Svaneke 2,5 km
662 Felicia Nowak Råbygård 2009 k Strandløber børn 2,5 km
663 Elvira Nowak Råbygård 2012 k Nexø 2,5 km
664 Hjalte Lindhard Fridolf 2007 m Fridolf udlejning 2,5 km
665 Victor Brendes Mikkelsen 2009 m Brendes 2,5 km
666 Karl-Emil Brendes Mikkelsen 2011 m Brendes 2,5 km
667 Nikolaj Mortensen 1995 m Nyvest 5 km
668 Heidi Andersen 1981 k Vesterlund mentor 5 km
669 Miriam Asvarisch 1951 k Viking Atletik 5 km
670 Mathias B. Jessen 2004 m Strandløberne 5 km
671 John Berlin 1951 m Nyvest 5 km
672 Anette Bidstrup 1963 k Viking 5 km
673 Jacob Bidstrup 1993 m Åkirkeby 5 km
674 Torben Bille 1967 m Viking Atletik 5 km
675 Caroline Christensen 1991 k Østermarie 5 km
676 Søren Clausen 1961 m ØIF 5 km
677 Kim Clausen 1980 m Viking 5 km
678 Rie Dettlaff 1975 k Løbetøserne 5 km
679 Anni Due 1965 k Advodan Bornholm 5 km
680 Mads Elleby 1989 m Viking-atlektik 5 km
681 Mogens Elleby 1956 m Viking Atletik 5 km
682 Michael Elleby 1985 m Viking 5 km
683 Lene Espersen 1975 k Nexø 5 km
684 Jytte Fogtmann 1957 k Viking Atletik 5 km
685 Kim C. Frederiksen 1974 m TIF 5 km
686 Steven Frederiksen 1991 m Viking 5 km
687 Simon Lindhard Fridolf 1998 m Fridolf udlejning 5 km
688 Josephine Grønbech 1994 k Rønne 5 km
689 Ditte Dalsgaard Hansen 1983 k Viking 5 km
690 Rasmus Hansen 2003 m Viking Atletik 5 km
691 Lasse Hansen 1996 m Viking atletik 5 km
692 Line Hansen 1987 k   5 km
693 Karina Weise Hansen 1973 k TIF 5 km
694 Stella Dahl Hansen 1953 k Viking Atletik 5 km
695 René Hansen 1964 m Viking Atletik 5 km
696 Lotte Helms 1973 k Viking 5 km
697 Benny Holm 1956 m Viking Atletik 5 km
698 Tina Holmgaard 1973 k Løbetøserne 5 km
699 Mogens Holm-Jensen 1976 m Østerlars 5 km
700 Ann-Cathrin Hulgaard 1979 k Viking 5 km
701 Rikke Ipsen 1992 k Aakirkeby 5 km
702 Kasper Jakobsen 1992 m Rønne 5 km
703 Mads Jensen 1991 m Viking Atletik 5 km
704 Uffe Jensen 1978 m Rønne 5 km
705 Ingrid Jensen 1958 k Viking Atletik 5 km
706 ole konge jensen 1975 m rønne 5 km
707 Katrine Jensen 1996 k Viking 5 km
708 Mogens Jessen 1971 m Strandløberne 5 km
709 Jesper Johansen 1981 m   5 km
710 Ingrid Funch Jørgensen 1968 k Rønne 5 km
711 Thomas Karlsen 1981 m Tejn (TIF) 5 km
712 Jacob Seerup Kirkeby 2000 m Nyvest 5 km
713 Jørgen Kirkeby 1963 m Nyvest 5 km
714 Tina Klausen 1976 k Rønne 5 km
715 Helga Knudsen 1957 k Viking Atletik 5 km
716 Jørn Koefoed 1961 m SÅN-Løberne 5 km
717 Mona Kofod Hansen 1982 k Nyker 5 km
718 Maja Kofod-Andersen 1982 k Rønne 5 km
719 Grethe Kofoed 1950 k SÅN 5 km
720 Bente Kofoed dam 1952 k Strandløberne 5 km
721 Asbjørn Kofoed Myhre 1990 m Tisvilde 5 km
722 Kim Kowsky 1960 m SÅN Løberne 5 km
723 Louise Kowsky 1986 k TIF 5 km
724 Bjarne Kristiansen 1958 m Viking 5 km
725 Steffen Kristiansen 1977 m Tejn 5 km
726 Kirsten Kyndesen 1965 k Nyvest 5 km
727 Michael Landberg 1983 m TIF 5 km
728 Kim Larsen 1969 m Østerlars sport 5 km
729 Mogens Madsen 1964 m Dueodde 5 km
730 Brian Mattsson 1969 m Viking 5 km
731 Susanne Mattsson 1972 k Viking 5 km
732 Steffen Mauritsen 1965 m Fl. Svendsen VVS 5 km
733 Stine Messerschmidt 1998 k Krogsholmfrugt 5 km
734 Henrik Messerschmidt 1963 m Krogsholmfrugt 5 km
735 Alex Mogensen 1994 m SÅN-Løberne 5 km
736 Linda Mogensen 1963 k Strandløberne 5 km
737 Line Mogensen 1992 k Åkirkeby 5 km
738 Konrad Mortensen 1968 m nyvest 5 km
739 kasper Mortensen 2001 m nyvest 5 km
740 Kristoffer Munch 1976 m Aakirkeby 5 km
741 Mickey Myhre 1992 m Hasle 5 km
742 Bjarne Møller 1961 m Hotel Balka Strand 5 km
743 Lærke Nielsen 1990 k Viking Atletik 5 km
744 Jannie Nowak Råbygård 1988 k Nexø 5 km
745 Jørgen Pedersen 1962 m Lehnsgaard 5 km
746 Rune Egede Pedersen 1992 m Esbjerg Atletik og Motion 5 km
747 Jette Koefoed Pedersen 1952 k Viking atletik 5 km
748 Mikael Petersen 1988 m Rønne 5 km
749 Ann-Doritt Petersen 1975 k Nexø 5 km
750 Susanne Pihl 1959 k Nyvest Skytteforening 5 km
751 Anker Riis 1977 m Hasle 5 km
752 Birgitte Rost Kjær 1977 k Løbetøserne 5 km
753 Pia Rotvig 1973 k Østerlars sport 5 km
754 ole Sarup 1963 m åkirkeby 5 km
755 jeanette Sarup 1964 k åkirkeby 5 km
756 martin pihl Sode 1966 m viking 5 km
757 miriam vibe Sode 1999 k viking 5 km
758 laura vibe Sode 2003 k viking 5 km
759 John k. Street 1952 m Viking Atletik 5 km
760 Jørgenole Trasborg 1987 m Viking atletik 5 km
761 Susie Uldall Klausen 1962 k Sandvig 5 km
762 Jon Vejbæk 1980 m Vesterlund mentor 5 km
763 Helle Westergaard 1965 k Strandløberne 5 km
501 Birger Pilegaard 1961 M Viking 5 km
502 Margit Pedersen 1944 K Viking 5 km
503 Birthe Kristensen 1957 K Viking 5 km
504 Margit Kjøller 1940 K Viking 5 km
505 Birgit Berggren 1948 K Viking 5 km
506 Ingefred Svendsson 1939 K Nyvest 5 km
507 Erwin Hansen 1941 M Viking 5 km
508 Conrad Severin 2004 M Rønne 5 km
509 Monica Severin 1979 K Viking 5 km
512 Morten Bertelsen 1963 M Rønne 5 km
513 Rikke Seratski 1988 K Muleby 5 km
514 Kaj Dewens 1946 M Viking 5 km
515 Tina Seratski 1988 K A-team 5 km
520 Vicki Sonne Sode 1984 K Hasle 5 km
529 Annette Mortensen 1958 K Viking 5 km
530 Anne Juel Jensen 2006 K Viking 5 km
510 Lea Camille Bøg-Jensen 2009 K Viking 2,5 km
511 Lærke Celina Bøg-Jensen 2011 K Viking 2,5 km
521 Sofia Sonne Sode 2011 K Hasle 2,5 km
531 Emil Juul Jensen 2008 M Viking 2,5 km
535 Villads Grønbech-Møller 2014 M Nylars 2,5 km
Voksenrute 5,0

Del denne side

Følg Etape Bornholm

This website has been developed on Bornholm using the open-source CMS Umbraco. Designed and implemented by Bergsbureau. Asbjørn Riis-Knudsen from JF Data tamed the beast and made the basic code-work.