Fredensborgløbet

 Se flere billeder ved at trykke på hvid pil

Fredensborgløbet  
Mandag den 21. maj kl. 10.00


• 10.00: 5 km motionsløb 
• 10.45: 2,5 km børneløb (indtil 14 år)
 

 

Løbet afvikles med samlet start ved og omkring Hotel Fredensborg og Galløkken i Rønne syd. Underlaget er varieret, men mest asfalt. Ruterne er flade.  

 

Klasser voksne
Mænd og kvinder <17 år, 18-29 år, 30-39 år, 40-49 år og 50-59 år, 60 >.
Fødselsåret er afgørende

Klasser børn
Drenge og piger 0-8 år, 9-11 år og 12-14 år Fødselsåret er afgørende

Præmier
Der er et gavekort på 100 kr. til vinderen af hver klasse.  

• Chiptidtagning
• Væske + ½ liter flaskevand fra Rema1000
• Frugt fra Rema1000
• Fælles opvarmning
• Mange lodtrækningspræmier
• Præmier til de bedste i hver klasse    
• Løbet gennemføres med chip (nettotider).

 

Priser ved forhåndstilmelding
50 kr. : Motionsløb - 5 km 
25 kr. : Børn - 2,5 km


Forhåndstilmelding i Sportmaster i Rønne fra ca. 1. maj.


Forhåndstilmelding online - Viking Atletik. Se link herunder

Tilmeldingen lukker søndag kl. 18:00 - TILMELDINGEN ER NU LUKKET. Muligt at tilmelde sig på startstedet fra kl. 08:30


Al tilmelding er bindende. 

 

Priser ved tilmelding på dagen
På dagen kan du tilmelde dig på startstedet ved Hotel Fredensborg fra kl. 09.00   På startstedet kan du betale med Mobil pay.


60 kr. : 5 km motionsløb


30 kr. : 2,5 km børneløb

Tilmelding mulig på Startstedet

 

Bestil en pakkerejse. Rejse og ophold på en gang:

Foto Galleri
Resultatlister

Her kan du hente resultatlisten efter løbet - eller se de sidste års resultater.

 

Resultatliste 2018 (PDF)

 

Resultatliste 2017 (PDF) 

 

Resultatliste 2016 (PDF)

 

 

Resultatliste 2015 (pdf)

 

Resultatliste 2014 (pdf)

 

Resultatliste 2013 (pdf)

 

Resultatliste 2012 (pdf)

 

Resultatliste 2011 (pdf)

 

Børnerute 2,5
Deltagere 2018
3 Lea Camille Bøg-Jensen 2009 Viking Atletik Børneløb
4 Lærke Celina Bøg-Jensen 2011 Viking Atletik Børneløb
5 Emil Juul Jensen 2008 Viking Atletik Børneløb
6 Anne Juul Jensen 2006 Viking Atletik Børneløb
11 Frederikke Lindblad Jørgensen 2007 Viking Atletik Børneløb
14 Celina Boss Rasmussen 2004 Østerlars Børneløb
15 Freja Boss Rasmussen 2005 TIF Børneløb
16 Natasja Boss Rasmussen 2008 Østerlars Børneløb
17 Valdemar Boss Rasmussen 2013 Østerlars Børneløb
22 Bertil Møhl Krogh 2010 Rønne Privatskole Børneløb
23 Jonatan Lindberg Kofoed 2010 Rønne Privatskole Børneløb
24 Kristoffer Lindberg Kofoed 2010 Rønne Privatskole Børneløb
25 Ofelia Larsen 2010 Rønne Privatskole Børneløb
26 Silke  Steinlein 2010 Rønne Privatskole Børneløb
27 Aiya  Sia Dam 2009 Rønne Privatskole Børneløb
28 Gustav Skovgaard Brodersen Stibolt 2009 Rønne Privatskole Børneløb
29 Loke Oscar Kongsted Clemmesen 2009 Rønne Privatskole Børneløb
30 Carla Sophie Aakerlund Bekker 2008 Rønne Privatskole Børneløb
31 Milo Anton Dam 2008 Rønne Privatskole Børneløb
32 Oliver Fogtmann Tranberg 2008 Rønne Privatskole Børneløb
33 Silje Kofoed Billing 2008 Rønne Privatskole Børneløb
34 Sofia Kofod-Andersen 2008 Rønne Privatskole Børneløb
35 Astrid Elise Harder Kirkegaard 2010 Rønne Privatskole Børneløb
36 Louie Delfs Rømer 2011 Rønne Privatskole Børneløb
37 Villum Mathias Abildgaard 2011 Rønne Privatskole Børneløb
42 Maise Tolstrup 2012 BFI Børneløb
43 Lucas Tolstrup 2010 BFI Børneløb
45 Adam Nissen Nissen 2011 Svaneke Børneløb
46 Anton Emil Nielsen 2005 Viking Atletik Børneløb
47 Arthur Elleby 2011 Viking Børneløb
48 Christoffer Andersen 2007 Viking Børneløb
49 Hjalte Lindhard Fridolf 2007 Rønne Privatskole Børneløb
50 Jonathan Williamson 2012 Team Slowpoke Børneløb
51 Julie Kaltoft  2009 Rønne Børneløb
52 Kevin Kaas 2009 Nyvest Børneløb
53 Liva Munch  2009 Rønne Børneløb
54 Lydia  Lund 2008 Rønne Børneløb
55 Marius Jegbjerg  Laursen 2006 Sorø Børneløb
56 Mikas SAND 2013 Rønne Børneløb
57 Molly  Lintrup 2014 RL Energi Børneløb
58 Nicolai Müller Mortensen 2004 Hans Rømer Skole Børneløb
59 Oliver Riis Jensen 2006 Bfi Børneløb
60 Samuel Lund 2010 Rønne Børneløb
61 Sebastian Müller Mortensen 2009 Hans Rømer skole Børneløb
62 Sigfús Trap Bonderup  2009 Svaneke Børneløb
63 Thea  Kofod-Andersen 2012 Rønne Børneløb
64 Tilde Holst 2010 Aakirkeby Børneløb
65 Tobias Müller Mortensen 2006 Hans Rømer skole Børneløb
66 Victor Brendes  Mikkelsen 2009 Brendes Børneløb
1 Stine Larsen 1965 Rønne  
2 Kjeld Berggren 1941 Viking Atletik  
7 Karina Juul Jensen 1973 Viking Atletik  
8 Heidi Christiansen 1980 Rønne  
9 Claus Ruberg 1967 Viking Atletik  
10 Jan Jensen 1943 Viking Atletik  
12 Conny  Hansen 1959 Viking Atletik  
13 Nicolaj Kjøller 1983 Rønne  
18 Maja Kirkegaard 1982 Rønne  
19 Lasse Kirkegaard 1981 Rønne  
20 Jeppe Elleby 1992 Rønne  
21 Lars-Jep Elleby 1960 Rønne  
38 Malene Jensen 1970 TIF  
39 Carita Widén 1964 Viking Atletik  
40 Else Hjorth 1953 Viking Atletik  
41 Maiken Tolstrup 1980 Årsballe  
44 Niels Rømer Jensen 1956 Viking Atletik  
67 Alex Mogensen 1994 SÅN-Løberne   
68 Alf 1952 Aarsballe running team 
69 Andreas Blom Blom 1973 Viking Atletik  
70 Ann-Cathrin Hulgaard Petersen 1979 Team Hulgaard  
71 Ann-Dorritt petersen 1975 Nexø  
72 Annette Ries Petersen 1964 Rønne  
73 Annette Thomsen 1973 Viking  
74 Bettina Møller 1973 Hvalsø  
75 Birger Pilegaard Pilgaard 1960 Viking  
76 Bjørn Truelsen 1973 Viking Atletik  
77 Brian Mattsson 1969 Viking Atletik  
78 Claus  Clausen 1963 Viking Atletik  
79 Daniel Larsen 1992 TripleNorth  
80 Ditte Dalsgaard Hansen 1983 Viking  
81 Ernst H Mortensen Mortensen 1961 Græsted  
82 Gert Helmersen 1957 Viking Atletik  
83 Hans   Madsen 1958 Viking Atletik  
84 Hans-Åge Hans-Åge Mortensen 1953 Viking Atletik  
85 Helene Grønbech 1994 Rønne  
86 Helga Helga Knudsen 1957 Viking Atletik  
87 Helle Buus 1957 ØB-Atletik  
88 Helle Moor-Kofoed 1964 Nybolig  
89 Henrik Debel 1970 Vestermarie  
90 Jacob   Post 1968 ØB  
91 Jacob Blom Vinberg Mogensen 1967 Viking Atletik  
92 Jacob Seerup Kirkeby 2000 Nyvest  
93 Jesper Blom Mortensen  1997 Nyvest   
94 Jimmi Christiansen 1984 Rønne  
95 Jimmy Arvidsen 1971 Tejn IF  
96 John Street  1952 Viking Atletik   
97 John-Kjell Hoset 1957 Norge  
98 Jonas Haagensen 2000 Axel Sørensen  
99 Josefine  Kaltoft  2007 Rønne  
100 Julie Michella Nilesen 1997 Rønne  
101 Julie Andersen 2000 Viking  
102 Jytte Fogtmann  1957 Viking atlet   
103 Jørgen  Kirkeby 1963 Nyvest  
104 Jørgenole  Trasborg  1987 Viking atletik   
105 Jørn Bendtsen Bendtsen 1953 Viking  
106 Jørn-Ole Thomsen 1971 Viking  
107 Karl-Emil Brendes Mikkelsen 2011 Brendes  
108 Kasper Blom Mortensen  2001 Nyvest   
109 Kim Larsen 1969 Østerlars Sport  
110 Kim C. Frederiksen 1974 Tif  
111 Kim Heide Rasmussen 1970 Hvalsø  
112 Kim Ole Kofod 1956 Nyvest  
113 Kim Ole Kowsky 1960 S.Å.N. Løberne  
114 Kirsten Kyndesen 1965 Nyvest  
115 Knud Kofoed 1962 ØB  
116 Konrad Mortensen  1968 Nyvest   
117 Kristoffer  Munch 1976 Aakirkeby  
118 Laila Cordua 1982 Nykredit  
119 Lars Lund 1978 BVI  
120 Lasse Kure  Hansen 1996 Viking-Løberne  
121 Lene Dahn Winther 1964 Viking atletik   
122 Linda Mogensen 1963 Strandløberne  
123 Linda Kjøller 1985 Strandløberne  
124 Linette Borck 1986 Rønne  
125 Lotte Helms 1973 Viking atletik  
126 Louise Eg 1984 Fugato  
127 Lukas Iversen 2003 Viking  
128 Mads Bak Madsen 1975 SÅN løberne  
129 Mads Jensen 1976 Rønne Revision  
130 Mads Hampe 1990 Rønne  
131 Maja Kofod-Andersen 1982 Rønne  
132 Maj-Britt Eriksson 1964 Hotel Balka Strand  
133 Malne Kjøller 1973 ØB  
134 Maria Frandsen 1999 Rønne  
135 Martin pihl sode 1966 viking  
136 Mathilde Helms Kjær 1998 Viking  
137 Mathilde Snidtgaard 1994 Fugato  
138 Michael Sørensen  1969 Viking Atletik   
139 Michael  Olsen 1971 Rønne  
140 Mickey Jensen Myhre 1992 Hasle  
141 Miriam   Asvarisch 1951 Viking Atletik  
142 Miriam   vibe sode 1999 viking  
143 Mirjam Lund 2003 Rønne  
144 Mogens Madsen 1964 Dueodde  
145 Mogens L  L. Holm-Jensen 1976 Østerlars/Sydbank  
146 Niels-Brian Olsen 1966 Tejn  
147 Nikolaj Blom Mortensen  1995 Nyvest   
148 Nikolaj Blom Blom 2006 Viking Atletik  
149 Nina Vinberg Mogensen 1976 Viking Atletik  
150 Ole Corlin  Green 1948 Nykredit  
151 Pernille Munch 1981 Advodan Bornholm  
152 Peter Kaltoft 1979 Rønne  
153 Pia Rotvit 1973 Østerlars Sport  
154 Poul Jegbjerg  Laursen 1968 Sorø  
155 Povl Holm 1960 Rønne Tennis  
156 Preben Hansen 1969 Pedersker  
157 Rasmus Hansen 2003 Viking atletik  
158 Rasmus Jeppsen 1998 Rønne  
159 Rasmus Skov-Hansen 1996 -  
160 Rie Nissen Nissen 1982 Svaneke  
161 Roger Pellegrini 1951 Hotel Balka Strand  
162 Rune Thunberg 1980 Melsted  
163 Rune Nielsen 1976 Rønne  
164 Sannie Schou Nielsen 1989 Hasle  
165 Sarah Munch Holm 1997 SAIF  
166 Sigrun Kolstad 1961 Aarsballe running team
167 Steffen Kristiansen  1977 Tejn   
168 Steffen Mauritsen 1965 Fl. Svendsen VVS  
169 Susanne Pihl 1959 Nyvest Skytteforening  
170 Susanne Mattsson 1972 Rønne Revision  
171 Søren Clausen 1961 ØIF  
172 Thomas  Kofod-Andersen  1980 Rønne  
173 Tina  Seratski 1988 Rønne  

 

Voksenrute 5,0

Del denne side

Følg Etape Bornholm

This website has been developed on Bornholm using the open-source CMS Umbraco. Designed and implemented by Bergsbureau. Asbjørn Riis-Knudsen from JF Data tamed the beast and made the basic code-work.